V čem bude realitní rok 2021 jiný než rok 2020?

V čem bude realitní rok 2021 jiný než rok 2020?

21.1.2021 - Máme za sebou velmi turbulentní rok. Na začátku roku 2020 by nejspíš nikdo nevěřil tomu, že již o pár týdnu později dojde ke kompletnímu vypnutí české ekonomiky, izolaci lidí a obav z budoucnosti. Je jen otázkou času, kdy bude na téma pandemie natočen celovečerní film. Doposud nezodpovězenu otázkou ovšem zůstává, jestli jej budeme sledovat z domova nebo na něj budeme moci zajít do kina.

Jak se všechny změny roku 2020 na trhu s bydlením projeví v tomto roce, popřípadě v těch dalších?

S příchodem pandemie, v polovině března roku 2020, si jen málokdo troufal odhadovat, kam bude směřovat český trh s nemovitostmi v dalších měsících. Někteří majitelé realitních kanceláří předpokládali stagnaci cen, odvážnější pak predikovali silný propad. Stala se ale přesně opačná situace. Poptávka po bydlení byla v roce 2020 nejvyšší za posledních 10 let. A důvodů k nákupu nemovitosti rozhodně nebylo málo: Pokles úrokových sazeb úvěrů na bydlení, zrušení daně z nabytí nemovitosti, avizované prodloužení lhůty úhrady daně ze zisku z pěti na deset let atd.

Velká poptávka se týkala převážně nemovitostí určených k bydlení. Jak na tom ale byly ostatní typy nemovitostí, například hotely, restaurace či kancelářské prostory? Trh se začal měnit a je velká pravděpodobnost, že změny budou pokračovat také v roce 2021. Ale jak výrazně?

Byty určené ke krátkodobým pronájmům
Stále častěji se na realitních serverech začínají objevovat nabídky prodeje bytů, které doposud sloužily spíše ke krátkodobým pronájmům než k dlouhodobému bydlení. Rozpoznat v inzerci je lze poměrně snadno... Kompletní článek naleznete v aktuálním vydání realitního magazínu REALITYČECHY, který si můžete nyní BEZPLATNĚ STÁHNOUT.

V čem bude realitní rok 2021 jiný než rok 2020?
BEZPLATNĚ STÁHNOUT

 

Lucie Mazáčová

odebírat zprávy