Hypoteční banky


 Doporučujeme - všechny banky na jednom místě

logo

Přehled hypotečních ústavů v ČR

logo

Česká spořitelna

Banka patří do skupiny Erste Group, je největší retailovou bankou v ČR. Financování bydlení je prioritním zaměřením banky. Banka zaujímá přední pozici v hypotečním financování, dlouhodobě patří mezi top 3 hypoteční poskytovatele.
logo

ČSOB

Univerzální banka, která patří do skupiny největších bank v České republice. Je součástí finanční skupiny KBC. Jednou z priorit Banky je dlouhodobé zaměření na pomoc klientům v oblasti problematiky financování bydlení.
logo

Moneta Money Bank

Banka patří do skupiny General Electric, která je v globálním měřítku jednou z nejobdivovanějších firem. Hypotéky jsou bankou nabízeny od roku 2000. I když svým tržním podílem patří banka mezi malé subjekty, vyniká svojí efektivitou a technologií, která je na špičkové úrovni.   

Equa Bank

logo
Equa Bank je vlastněna fondy, kterým poskytuje poradenství společnost AnaCap Financial Partners LLP. Banka se chce na českém trhu prosadit s konceptem "Simply better banking". Součástí nabídky banky se staly hypotéky na konci roku 2011. V tuto chvíli se zaměřuje především na refinancování, hypotéky pro podnikatele a neúčelové hypotéky. 
logo

Hypoteční banka

Specializovaná hypoteční banka patří do skupiny belgické KBC. Banka je lídrem v oboru hypotečního financování. Nabízí nejširší paletu hypotečních produktů a služeb. Banka uplatňuje multibrandovou strategii, pod její platformou jsou nabízeny hypotéky například v obchodní síti ČSOB či Poštovní spořitelny. 
logo

Komerční banka

Jedna z největších univerzálních bank, která je součástí mezinárodní skupiny Société Générale. Financování bydlení je nedílnou a prioritní součástí služeb banky. Banka patří dlouhodobě na špici v hypotečním financování u nás, dlouhodobě obsazuje druhou tržní pozici. 
logo

LBBW Bank

Univerzální, středně velká banka je součástí německé Landesbank Baden-Württemberg, která je jednou z největších bank v Německu. V oblasti hypotečních úvěrů je banka aktivní od roku 2006, kdy začala v České republice budovat svou distribuční pobočkovou síť.
logo

mBank

Banka vstoupila na trh s inovativní internetovou strategií na konci roku 2007. Hypoteční financování banka zahájila na jaře roku 2008 a svými inovacemi přinesla oživení. Variabilní typ úrokové sazby ve vazbě na bilanční mechanismus (offset) bylo něco co oslovilo aktivní klienty. Banka patří mezi menší skupinu hypotečních poskytovatelů.  
logo

Oberbank

Jedna z nejmenších univerzálních bank u nás je pobočkou Rakouské Oberbank AG. Banka se poslední roky snaží prosadit i v oblasti hypotečního financování. A daří se jí to. Především svým specifickým přístupem, zaměřeným na osobní pohled na klienta.
logo

Raiffeisenbank

Jedna z největších univerzálních bank v ČR patřící do rakouské Raiffeisen Bank International AG. Banka patří dlouhodobě do velké pětky hypotečních poskytovatelů. V hypotékách vyniká svým inovativním přístupem a technicky propracovanými produkty, které patří mezi produktovou hypoteční špičku. 
logo

UniCredit Bank

UniCredit Bank zahájila svoji činnost na českém trhu v listopadu 2007, patří do finanční skupiny UniCredit Group, jedné z největších v Evropě. Vznikla integrací dvou dosud samostatně působících úspěšných bankovních domů HVB Bank a Živnostenské banky. Banka patří mezi první polovinu největších hypotečních poskytovatelů u nás.
logo

Volksbank

Banka patří do segmentu středních a menších bankovních domů. Banku, která byla součástí rakouské Volksbanken AG, získala letos na podzim ruská Sberbank. V hypotékách patří banka mezi menší subjekty.
logo

Wüstenrot hypoteční banka

Banka je součástí Wüstenrot finanční skupiny, ve které je hypoteční financování nedílnou součástí služeb. Po stavebním spoření, které bylo na startu činnosti skupiny, bylo v roce 2003 zahájeno poskytování hypoték. Banka se v posledních třech letech vypracovala do první poloviny hypotečních poskytovatelů.