Apartmány na horách či u moře. Relaxace i investice

Apartmány na horách či u moře. Relaxace i investice

11.12.2018 - Není to až zas tak dávno, kdy byla koupě nemovitosti v zahraničí pro našince pouhým snem. Doba se mění a s ní i úvahy nad stylem našeho bydlení. Pro někoho je koupě chaty na Šumavě stejně tak fádní záležitostí jako pro jiného pořízení nemovitosti v zahraničí. Z pohledu české klientely jsou stále žádanější nemovitosti v Chorvatsku, Španělsku, či Bulharsku. A to nejen z pohledu relaxace, ale stále častěji i z pohledu dlouhodobé investice.

Všeobecně se dá očekávat, že ceny zahraničních nemovitostí budou i nadále růst stejně jako zájem o ně. Častým využitím zahraničních realit je také sezónní pronájem, který úspěšně pokrývá náklady spojené s celoroční údržbou. V poslední době dochází také k nárůstu zájmu o koupi zahraničních nemovitostí v horských střediscích nejen u nás, ale i v zahraničí. Nejčastěji se jedná o apartmánové byty v rakouských či italských Alpách. Jednou z možných investic je také pořízení nemovitosti ve slovenských Tatrách.

Rostoucí poptávka ovšem žene nahoru ceny. Výstavba v zimních rekreakčních areálech, zejména získání stavebního povolení, je mnohdy velmi složitá. Rekreačních nemovitostí se tedy nestaví tolik jako nových bytů ve městech. I to je jeden z důvodů aktuálních cen. 

Lucie Mazáčová

odebírat zprávy