Vývoj úrokových sazeb u hypoték.

Vývoj úrokových sazeb u hypoték.

3.3.2009 - Vývoj úrokových sazeb u hypoték byl od začátku roku velmi stabilní. Ke aktuální změně došlo začátkem tohoto týdne, kdy Unicreditbank zvýšila úrokové sazby. V segmentu LTV do 70% tímto došlo k nárůstu minimální sazby s fixací na 5 let ze 4,79% na 5,14%. Tuto minimální sazbu nabízí jak LBBW, tak i Komerční banka.  

U hypoték v segmentu do 85% je situace obdobná. Nicméně k zvýšení minimální sazby s pětiletou fixací došlo pouze nepatrně. Po zdražení Unicreditbank vzrostla minimální úroková sazba z 5,05% na 5,14%. Tuto minimální sazbu máme pro naše klienty u Komerční banky.

U 100% hypoték došlo rovněž k mírnému zvýšení minimální úrokové sazby. Minimální reálná úroková sazba vzrostla z 5,77% na 5,89%. Tuto minimální sazbu nabízí LBBW. Čistě teoreticky můžeme nabídnout minimální úrokovou sazbu s fixací 5 let na 100% hypotéku ve výši 5,19%, a to v České spořitelně, jak uvádíme v cenovém přehledu níže. Nicméně, 100% hypotéka je poskytnuta pouze s podmínkou, že klient je stávajícím klientem ČS déle než 6 měsíců a navíc jde o velmi bonitního klienta, což v praxi platí pro velmi omezený segment. 

  

Libor Ostatek

odebírat zprávy