Bude léto v hypotékách akční nebo přijde okurková sezóna?

Bude léto v hypotékách akční nebo přijde okurková sezóna?

8.6.2010 - Akční nabídky bank v oblasti hypoték jsou v letošním prvním pololetí v historicky největší četnosti za poslední dva roky.

Celkem to je za období ledna až června 41 akčních hypotečních nabídek, ve kterých se účastnily všechny banky, s výjimkou mBanky, ta v současné době přišla s produktem LIGHT hypotéky, který není akční nabídkou. Jak je vidět z našeho grafu, nejčetnější akční nabídkou je sleva na úrokové sazbě hypotéky (podíl 39%), dále pak je to sleva na poplatku za zpracování hypotéky (podíl 34%) a tzv. akční sazba (podíl 15%). Do kategorie jiných akčních nabídek (podíl 12%) patří například banko-pojištění k úvěru zdarma na 1 rok (akce České spořitelny), nebo bonus 500,- Kč za každý půl milion objemu hypotéky do limitu 5.000,- Kč (končící akce Raiffeisenbank).

V současné době je na trhu 14 akčních hypotečních nabídek od 10 bank. Ke konci června pak končí z těchto 14-ti akčních nabídek 11 a zbylé 3 mají platnost do 31. července. Otázkou zůstává, jakou taktiku zvolí banky pro období prázdninových měsíců, které bývá již tradičně slabší a v kombinaci s dlouhotrvajícím poklesem poptávky můžou být právě prázdniny letos pro hypotéky hodně „bolestivé“. Domníváme se, že banky budou v taktice akčních nabídek pokračovat a že do konce června přijdou s novými akčními nabídkami, kterými se budou snažit přilákat pozornost klientů. Nechme se překvapit.

 

Libor Ostatek

odebírat zprávy