Radek Zahradník - OknoRealit

Radek Zahradník - OknoRealit

Na trhu s nemovitostmi působí Radek Zahradník už více než 10 let. Vlastní středně velkou realitní společnost OknoRealit, která poskytuje komplexní nabídku služeb. Jejich centrála je ze strategických důvodů v Přerově. Proč právě toto město a kde všude se s OknoRealit můžeme setkat? 
 
Působil jste před vstupem do světa realit i v jiném odvětví?
Ano, působil jsem v  reklamní agentuře jako obchodník, podnikal jsem v  organizování komerčních akcí, vedl jsem občanské sdružení Puls, kde působilo 350 členů, a také jsem založil Street Dance Kemp Europe, který jsem 5 let organizoval.

Proč jste se rozhodl pro změnu a jak vypadal rozjezd firmy?
Řídil jsem v  realitní kanceláři Reality Recom krajskou pobočku a v průběhu manažerské práce jsem poznával, co se dá dělat lépe a co efektivněji. Vedení této společnosti bylo ale neopatrné v nakládání s majetkem a v řízení celého kolektivu, proto jsem odešel. V roce 2005 jsem založil vlastní realitní kancelář OknoRealit. Rozjezd firmy nebyl jednoduchý – hyperkonkurence v našem oboru a předkrizový stav zná asi většina mých kolegů. Byl to jeden z důvodů, který mne neustále motivoval ke kreativitě, vzdělávání a hledání stability na realitním trhu s cílem zůstat stabilní s vysokým kreditem bezpečí pro klienty. Toto se mi několikanásobně vyplatilo a čerpám z toho dodnes.

Zvolil jste si Přerov jako sídlo společnosti z nějakého konkrétního důvodu (např. dobrá situovanost,…)?
V oboru nemovitostí působíme v rozsahu celé Moravy, dražby a aukce potom na území celé ČR. Přerov považujeme za kvalitní místo pro naše podnikání, protože je mezi dvěma krajskými městy, Zlínem a Olomoucí, a především je zde moje rodina, která mi je oporou.

Ve kterých okresech nabízíte své služby? Plánujete expanzi do dalších koutů ČR?
Již jsme působili ve všech velkých městech Moravy - Ostrava, Brno, Zlín a Olomouc. Tam také dodnes máme personální pokrytí, ale snažíme se nebýt všude a u všeho, ale tam, kde cítíme obchodní příležitost s orientací na výsledek a pro nás ekonomickou efektivitu.

V prostředí nemovitostí se pohybujete už řadu let. Vyskytla se za tu dobu nějaká úskalí, kvůli kterým jste uvažoval nad ukončením činnosti?
Ano, lidský faktor mne několikrát zklamal, konkrétně lakota a hloupost. Uvažoval jsem nad ukončením podnikání, ale hned jsem si dal hlavu pod studenou sprchu a začal přemýšlet, co dělat jinak, jak každodenní obchodní příležitosti uchopit a dotáhnout do konce.

Kam si chodíte pro inspiraci a jak motivujete svůj tým?
Inspiraci nacházím při lovu ryb, chodím pro ni mezi přátele nebo ke svým kolegům z jiných oborů služeb. Objevuje se však i během každodenních aktivit. Motivace je pro mě myšlenka, která se dá realizovat. Na druhou stranu představuje tvrdou práci a zodpovědnost, jež se vždy ukáže jako vysoce efektivní ve výsledku celého týmu naší společnosti.

Hana Muchová