Zájem o pořízení vlastního bydlení v Praze nepolevuje

Zájem o pořízení vlastního bydlení v Praze nepolevuje

14.4.2014 - Poptávka po nových bytech v Praze neustala ani v prvních třech měsících letošního roku. Během nich prodali developeři celkem 1 350 nových bytů a dalších 6 450 bytů mají pro své zákazníky připraveny k prodeji. Tato čísla vyplývají z údajů společností Ekospol, Trigema a Skanska Reality, třech společností s největšími dlouhodobými zkušenostmi v oblasti analýz rezidenčního trhu.

Ze společných dat vyplývá, že oproti stejnému období loňského roku došlo k nárůstu počtu prodaných nových bytů. Podle dat společnosti Ekospol, která dosud vykazovala a prezentovala své statistiky samostatně, se za loňský první kvartál prodalo 1 214 nových bytů. "Aktuálnímu růstu prodejů nahrává velmi příznivý souběh nízkých úrokových sazeb a neustále doplňovaná nabídka takzvaných superlevných bytů. K vyššímu počtu prodaných bytů přispívá i skutečnost, že stále více lidí si pořizuje nový byt na investici nebo jej kupuje pro své děti," říká Evžen Korec ze společnosti Ekospol.

Počty prodaných nových bytů Praze v posledních letech stabilně rostly, a to i navzdory ekonomické recesi v České republice. Podle dat společnosti Ekospol se za celý loňský rok prodalo 5 015 nových bytů, což bylo nejvíce za posledních šest let. "Očekáváme, že toto číslo letos bude nejen dorovnáno, ale i mírně překonáno," dodává Evžen Korec.

Novostavby Praha

Lucie Mazáčová
Zdroj graf: Ekospol a.s.

odebírat zprávy