ECM získává bankovní financování pro svůj projekt ECMall v Číně

ECM získává bankovní financování pro svůj projekt ECMall v Číně

12.1.2009 - Lucemburk, ECM Real Estate Investments A.G. (“ECM” nebo “Společnost”), jedna z předních společností podnikajících ve střední a východní Evropě v oblasti developmentu nemovitostí, investic a facility managementu, oznamuje podpis smlouvy o úvěru s DBS Bank (China) Ltd. , Beijing Branch a  HSBC Bank (China) Co., Ltd. , který bude použit pro financování obchodního centra ECMall v čínském Pekingu.

Pětiletý úvěr ve výši 700 milionů RMB (75,2 milionů EUR) pokryje externí finanční zdroje nutné na dokončení obchodního centra ECMall. Úvěr s odkladem splácení 24 měsíců ponese efektivní úrokovou sazbu (na základě PBOC), na úrovni přibližně 8% ročně.

ECM rovněž uzavřela dohodu se společností Nordevo Investments Limited (“Nordevo”), svým partnerem v čínských projektech, na prodeji 23% podílu ve společnostech China East Investment Limited a Metropolis Holding China Limited za celkovou cenu 11,5 milionů USD (8,4 milionů EUR). China East Investment Limited a Metropolis Holding China Limited (“HK holdingové společnosti”) jsou společnosti se sídlem v Hongkongu, jež vlastní prostřednictvím svých dceřiných společností projekty ECMall a Metropolis Tower v Pekingu.

Společnosti Nordevo byla poskytnuta prodejní opce (“put opce”), jež zavazuje ECM k odkoupení 12,9%-ního podílu akciového kapitálu a souvisejících akcionářských úvěrů HK holdingových společností za cenu 6,45 milionů USD (4,73 milionů EUR) plus hodnota nového pro-rata akcionářského úvěru společně s náklady financování ve výši 20% ročně po dobu 9 až 12 měsíců po dokončení transakce. Společnosti ECM byla poskytnuta kupní opce (“call opce”), jež zavazuje Nordevo k prodeji 12,9% podílu akciového kapitálu a souvisejících akcionářských úvěrů HK holdingových společností za obdobných podmínek v jakoukoliv dobu během 12 měsíců po dokončení transakce.

“Velice nás těší, že jsme podepsali smlouvu o seniorním financování čínského projektu ECMall navzdory přetrvávající nepříznivé situaci na globálních finančních a kapitálových trzích. Podpis této smlouvy dle našeho názoru svědčí o vysoké kvalitě projektu z pohledu celkových finančních a obchodních parametrů. Částečný prodej našeho podílu v čínských projektech sníží závazek ECM související s kapitálovou potřebou těchto projektů a zvýší finanční flexibilitu společnosti. Navzdory prodeji zůstáváme i nadále komitováni k oběma projektům jako jejich významný akcionář ,” uvedl Kamil Ziegler, výkonný viceprezident pro finance společnosti ECM.

ECMall je součástí víceúčelového projektu, jehož developerem je společnost Beijing Science Park Development Co., Ltd..  Obchodní centrum ECMall nabídne přibližně 53,019 m2 hrubé podlahové plochy a jeho slavnostní otevření je naplánováno na září 2009. Administrativní budova Metropolis Tower, která je 90 m vysoká, nabídne na 19 patrech celkem 25 000 m2   kancelářských prostor kategorie A a 500 m2   prodejních prostor v přízemí budovy. V obou budovách bude celkem k dispozici více než 500 parkovacích míst.

Zdroj a foto: Markéta Finnová, JWA Prague

odebírat zprávy