V Praze se chystá další velký developerský projekt

V Praze se chystá další velký developerský projekt

17.6.2013 - Developerská a stavební společnost Trigema koupila v Praze - Nových Butovicích bytový projekt Metronom West, který počítá s výstavbou 285 bytů, přímo u stanice metra Nové Butovice.

Projekt s platným územním rozhodnutím původně vlastnilo několik rakouských investorů. Administrativní část projektu odkoupila v roce 2012 společnost HB Reavis, rezidenční část koupila společnost PASSERINVEST GROUP, a.s., která od realizace projektu ustoupila. Novým majitelem pozemku a pravomocného územního rozhodnutí na bytový dům se stala společnost Trigema, která má své sídlo v těsném sousedství projektu, doslova jen přes ulici. V obytném areálu, nacházejícím se mezi ulicí Na Zlatě a poliklinikou Lípa, je plánováno celkem 20.000 m2 bytových ploch a 315 parkovacích stání v podzemních podlažích budovy.

"Se zahájením výstavby počítáme v létě roku 2014," uvedl v této souvislosti Marcel Soural, předseda představenstva a generální ředitel Trigema a.s. a upřesnil: "Dobu přípravy odhadujeme na jeden rok a samotnou stavbu na další dva roky."

Lucie Mazáčová

odebírat zprávy