Profesním sdružením realitních kanceláří se v České republice daří

Profesním sdružením realitních kanceláří se v České republice daří

29.4.2013 - Realitní činnost již dávno není pouze o prodeji a pronájmu nemovitostí, ale také o komunikaci a spolupráci. A proto se již začátkem 90. let začali majitelé a ředitelé realitních kanceláří scházet a domlouvat na užší spolupráci. Vedle Asociace realitních kanceláří České republiky postupně zakořeňoval na českém a evropském realitním trhu také Evropský klub realitních kanceláří (EKRK), který letos slaví 20. výročí svého založení.

Jako každý rok i letos v květnu se sejdou zástupci profesionálních realitních kanceláří takřka z celé Evropy na každoročním setkání, které EKRK pořádá. Co vše se bude letos diskutovat, nám představil Petr Korytar, prezident EKRK: "Naši členové s více jak dvacetiletou praxí si vyměňují na našich pravidelných setkáních své zkušenosti a nejinak tomu bude i letos. Rádi bychom informovali o aktuálním vývoji realitního trhu v jednotlivých evropských zemích a následném využívání těchto cenných zkušeností v praxi. Již několik let pracujeme na společném sdílení dat pomocí MLS systému, díky kterému bychom chtěli do tří let zobchodovat až 30 % nemovitostí. Představíme také nové možnosti vzdělávání makléřů a seznámíme účastníky s novými partnery, se kterými jsme v posledním roce započali spolupráci. K prezentaci se dostanou nejen naši dodavatelé služeb a technologií, popřípadě zástupci médií a realitních portálů, ale také zástupci bank a stavebních spořitelen."

Součástí EKRK jsou významné české i zahraniční realitní kanceláře. V dalších letech očekávají zástupci tohoto sdružení ještě větší rozšíření poskytovaných služeb, stejně jako rozšíření počtu partnerských kanceláří, mezi které nyní patří např. společnosti Real Spektrum, Hanácká Realitní kancelář, Gavlas, Gaia a desítky dalších. "Pevně věřím, že i v dalších dvaceti letech budeme moci přispívat ke kultivaci českého trhu s realitami a zlepšování povědomí o realitní činnosti nejen u nás, ale i ve světě," uzavírá Petr Korytar.

Lucie Mazáčová

odebírat zprávy