V Praze vznikne nový 5hvězdičkový hotel za 2 miliardy

V Praze vznikne nový 5hvězdičkový hotel za 2 miliardy

27.2.2013 - Společnost Akroterion, člen skupiny Loyd´s Property Investments, zahájila přípravy pro výstavbu nového pětihvězdičkového hotelu v historickém centru Prahy. Budoucí hotel se nachází mezi ulicemi Železná, Celetná a Kamzíkova a nabídne na ploše 16 000 m2 120 luxusních hotelových pokojů, restauraci a konferenční prostory. Celkové investiční náklady dosáhnou 85 miliónů eur (2 miliardy Kč).

Zahájení výstavby je naplánováno na první čtvrtletí roku 2014 a dokončení projektu na třetí čtvrtletí 2016. Architektonický design hotelu je dílem MS Architekti, design interiéru navrhl Jacques Garcia. Hlavním inženýrem projektu je Jiří Knop, MBA.

"Jsme si vědomi toho, jak unikátní polohu má budoucí hotel. Naším cílem je sladit design hotelu s neopakovatelnou historickou atmosférou města Prahy a proto spolupracujeme s architekty a designéry, kteří mají ve svém referenčním portfoliu významné renovace budov v historických centrech měst. Tento projekt bude milníkem v oblasti luxusního ubytování v Praze, jenž stále zůstává dominantní cílovou destinací v rámci České republiky," říká David Halfi, ředitel společnosti Akroterion.
 
Mezi mnohé projekty společnosti MS Architekti patří například Grand Hotel Bohemia, Hotel Mejstřík, Crowne Plaza, Buddha Bar nebo Iron Gate Hotel v Praze. Interiérový designér Jacques Garcia je jedním z předních architektů známých po celém světě svými současnými návrhy interiérů pařížských hotelů jako je Hilton Arc de Triumph a Le Fouquet's Barriere, dále hotelů Metropole v Monte Carlu, NoMad v New Yorku a mnoha dalšími.

Kromě pokojů a apartmá pro hotelové hosty projekt nabídne široké veřejnosti wellness, obchody, restauraci o kapacitě 180 míst a konferenční prostory na ploše téměř 600 m2.

Hotel Praha 1  Hotel Praha 1

Lucie Mazáčová
Foto: Loyd´s Property Investments

odebírat zprávy