Reality v zahraničí: Ceny se přiblížily těm v Česku

Reality v zahraničí: Ceny se přiblížily těm v Česku

19.2.2013 - Čím dál více lidí hledá možnosti, kam bezpečně investovat své úspory. Jednou z možností, kterou Češi často využívají, je investice do zahraničních nemovitostí. A proč si kupovat za dva miliony dvoupokojový byt v Praze, když za tutéž cenu můžete mít dům na Floridě?

Vzhledem k tomu, že zahraniční nemovitosti jsou rekordně levné, nemusí si je pořizovat jen zkušení investoři, ale i lidé, kteří chtějí mít kam jezdit na dovolenou.

Podle odhadů realitních expertů může vlastnit dům nebo byt v cizině okolo 50 tisíc Čechů. Jednou z nejbližších oblíbených lokalit je sousední Rakousko. Ceny nemovitostí po krizi sice nijak zázračně neklesly jako v jiných zemích, ovšem trh je zde velmi stabilní. Přesto je tato země, obzvlášť alpská část, čím dál větším lákadlem tuzemských investorů. Někteří z nich nakoupené nemovitosti dále pronajímají, což snižuje jejich náklady…

Celý tento článek i mnoho dalších zpráv ze světa realit naleznete v únorovém vydání realitního magazínu REALITYČECHY, který si můžete nyní stáhnout. Magazín je k dispozici zdarma a pro jeho pravidelný odběr se stačí pouze zaregistrovat.

Kamila Jušková

odebírat zprávy