Realitní zpravodaj: Co vás v roce 2012 zajímalo nejvíce

Realitní zpravodaj: Co vás v roce 2012 zajímalo nejvíce

27.12.2012 - Již od roku 2006 vám přinášíme aktuální zpravodajství z realitního trhu nejen v České republice, ale i ve světě. V letošním roce jsme navíc rozšířili naše zpravodajství o dvě nové sekce: Dostupnost bydlení a Cesty úspěšných a začali s vydáváním unikátního realitního měsíčníku REALITYČECHY. A které články vás zaujaly nejvíce? Vybíráme pět nejčtenějších za rok 2012.

1. místo
Nový občanský zákoník: reality se otřesou v základech
Nový občanský zákoník sice nabude účinnosti až od ledna 2014, ale už teď je jasné, že zákon obsahuje zásadní novinky, s kterými by se měl seznámit každý, kdo pracuje v realitní branži. Dojde ke změnám, které posílí pozici katastru nemovitostí, věřitele a novinky se dotýkají i vzniku předkupního i nabývání vlastnického práva. Přinášíme vám přehled důležitých změn, které se dotknou oblasti s nemovitostmi. Celý článek zde.

2. místo
Jak postupovat při výběru bytu. Část šestá: Cena

Na první pohled to může vypadat nelogicky, ale kapitolu o ceně jsme záměrně umístili až na samotný konec našeho seriálu o koupi bytu. Prodávající byt většinou prodávají v aktuálním stavu a nechtějí na něm zpravidla nic měnit. Byt nepůjde dle vašeho přání přesunout jinam, nezměníte ani jeho obvodové zdivo či způsob vytápění. Co ale změnit možná můžete je výše kupní ceny. Celý článek zde.

3. místo
Jak postupovat při výběru bytu. Část druhá: Panel nebo cihla

V minulém článku jsme se věnovali výběru lokality vysněného bytu. Dnes se dostáváme k otázce, zdali je lepší zvolit byt v cihlovém či panelovém domě. Rozhodnutí za vás neučiníme, ale možná vám pomůžeme se sestavením všech pro a proti. Celý článek zde.

4. místo
Exkluzivní data: Vývoj cen bytů v letech 2008 – 2012
Již mnohokrát bylo řečeno, že byly některé nemovitosti před rokem 2008 svými cenami velmi nadhodnocené. Ovšem až s postupem času se ukazuje jak moc. Jedním z ukazatelů jsou statistiky vývoje cen bytů v České republice monitorující český realitní trh od 1.9.2008, které přináší realitní portály www.realitycechy.cz a www.realitymorava.cz. Byl ovšem největší pokles cen hned ze začátku recese nebo až po několika letech? Celý článek zde.

5. místo
Sazby hypoték zůstanou nízko i v roce 2012

Pokles úrokových sazeb hypoték se na konci roku zastavil a úrokové sazby se nyní nacházejí na historicky nejnižších úrovních. Prostředí nízkých úrokových sazeb přetrvá podle našeho odhadu i v roce 2012, kdy by se průměrné sazby měly pohybovat v okolí 4procentní hranice. Celý článek zde.

Lucie Mazáčová

odebírat zprávy