Londýnský ateliér Benoy připravuje v České republice unikátní stavbu

Londýnský ateliér Benoy připravuje v České republice unikátní stavbu

12.12.2012 - Olomoucká čtvrť Šantovka, která vzniká v areálu bývalé továrny Milo a na okolních pozemcích, chystá novou výškovou dominantu. Zajímavý architektonický koncept, který v tuzemsku nemá obdobu, vytvořil londýnský ateliér Benoy. Ten navrhoval i design Galerie Šantovka, která vzniká v těsném sousedství. Projektantem je olomoucká společnost Alfaprojekt.

"Design dominanty má skutečně světovou kvalitu, je elegantní a subtilní zároveň. Budova je orientovaná směrem východ – západ, bude mít 75 metrů na výšku a 22 pater," popsal stavbu Luděk Schmidt ze společnosti SMC Development. "Svojí prostorovou orientací nijak nezastiňuje historické centrum," uvedl. Podle něj investor dlouhodobě sleduje trendy ve světové architektuře a nová budova bude patřit ke špičce v tom, co se v Olomouci i celém Česku v moderní době postavilo. Prostory jsou určeny převážně k bydlení.

Olomoucká čtvrť Šantovka vzniká na ploše cca 11 hektarů. Kromě obchodní galerie, která se otevře příští rok, počítá investor s vybudováním rezidenční dominanty území, kancelářského komplexu a obytné čtvrti se vším potřebným zázemím. Protože stavby vznikají nedaleko starobylého centra Olomouce, ke spolupráci na architektonickém řešení byl opakovaně pozván světoznámý ateliér Benoy. Ten má za sebou množství obdobných projektů po celém světě, kdy citlivě a vkusně zvládl zakomponovat novou zástavbu do kontextu historických měst.

Šantovka Benoy Šantovka Benoy

Lucie Mazáčová

odebírat zprávy