Reality Olomouc – Nejen nové byty

Reality Olomouc – Nejen nové byty

28.8.2008 – Co se vám vybaví při vyslovení jména města „Olomouc?“ Svatý Kopeček, Univerzita Palackého nebo snad pravé hanácké tvarůžky? Za pár let se vám vybaví možná něco zcela jiného… Část olomouckého centra a okolí města se totiž v následujících letech promění k nepoznání. Do Olomouce vstupují velké developerské společnosti, které připravují výstavbu několika významných bytových a komerčních projektů. V našem článku Nová čtvrť Šantovka v Olomouci již v roce 2015 ze dne 2.1.2008 jsme vás informovali o chystaném projektu výstavby na téměř 12-ti hektarech v těsné blízkosti centra města. Tento projekt ovšem nebude jediný.

V následujících letech plánují stavební společnosti zahájení výstavby objektů k bydlení také v západní části města, nedaleko nákupního centra Olomouc City a hypermarketu Globus. V tuto dobu probíhá územní řízení bytového projektu Sladké město. Tento projekt, nacházející se v těsné blízkosti nákupního centra, bude sestávat nejen z bytových, ale také z rodinných domů.

Třetím velkým projektem, který je plánován, je realizace rezidenční čtvrti v městské části Olomouc-Řepčín, nacházející se po pravé straně silniční komunikace vedoucí z Olomouce směrem na Hradec Králové. U tohoto developerském projektu se počítá s bytovými domy, rodinnými domy a komerčními objekty. První etapa tohoto projektu Řadové rodinné domy Olomouc, Pražský východ byla již realizována společností Eurogema, a.s. v roce 2008.

Možná se vám časem, při vyslovení města Olomouc vybaví slova jako: reality, město s novými byty a krásným bydlení nebo opět vzpomínky na Svatý Kopeček a Univerzitu Palackého jako doposud. Je jen v rukou magistrátu města Olomouce a stavebních společností jakým směrem se výstavba v hanácké metropoli bude ubírat. Věřme, že to bude tím správným směrem, tak aby bydlení v Olomouci bylo stále příjemnější.

Související články:
Nové byty v Olomouci - Horní Lán                
Nová výstavba bytů – Olomouc, Mošnerova ul.         
Nová čtvrť Šantovka v Olomouci již v roce 2015   
Již brzy 300 nových bytů v Olomouci, lokalita Pražská 

Lucie Mazáčová, EuroNet Media s.r.o.

odebírat zprávy