Poschodí - Nejčastější faktory ovlivňující cenu nemovitostí

Poschodí - Nejčastější faktory ovlivňující cenu nemovitostí

10.4.2008 - Přemýšlíte nad tím za kolik by se dala prodat vaše nemovitost a nebo si stanovujete cenový limit pro koupi vysněné nemovitosti? V obou případech si možná říkáte, proč je ta či ona nemovitost tak levná, a nebo proč je právě tato nemovitost tak drahá. Jestli nad některou z těchto otázek váháte, tak právě pro vás se pokusíme v několika bodech ukázat, jak se na realitním trhu orientovat.

Poschodí
Pár pater výš nebo níž může znamenat i stotisícové rozdíly. Přemýšlíte-li nad koupi bytu zajisté dáte za pravdu těm, kteří se chtějí vyvarovat přízemí a posledním patrům. Mohlo by se to zdát na první pohled jako bezvýznamné, ale tentýž byt ve 4. nadzemním podlaží může mít zcela jinou cenu než byt v přízemí či v posledním patře. Lidé pravidla nechtějí bydlet v přízemí z důvodu větší hlučnosti ve veřejných prostorách domu a taktéž se snaží vyvarovat se posledního patra z důvodu možné netěsnosti střechy či nepříjemného zvuku linoucího se z výtahové šachty. Důležitým faktorem, proč se někteří snaží vyvarovat bydlení ve vyšších patrech je také bezesporu obava z možné poruchy výtahu či každodenního zdolávání mnoha pater s nákupními taškami v rukou.

Čas od času se můžeme setkávat se zájemci o koupi bytu, kteří naopak byt v přízemích patrech preferují. Jedná se většinou o starší lidi, pro které je porucha výtahu mnoha případech velmi nemilou záležitostí.

Lucie Mazáčová, EuroNet Media s.r.o.

Doporučujeme také:
Nejčastější faktory ovlivňující cenu nemovitostí - poloha  
Nejčastější faktory ovlivňující cenu nemovitostí - technický stav  
Nejčastější faktory ovlivňující cenu nemovitostí - okolí 

odebírat zprávy