Nízkoenergetické domy v Olomouci, Švabinského zahrady

Nízkoenergetické domy v Olomouci, Švabinského zahrady

18.3.2008 – Nové rodinné domy v areálu Švabinského zahrad uspokojí zvláště ty, kteří hledají klidné rodinné bydlení s nízkou náročností na provoz. Výstavba pěti moderních domů s nízkoenergetickým provozem v přírodním prostředí na kraji Olomouce ve směru a s výhledem na Sv. Kopeček. Tento typ rodinných domů získal l. cenu "Nový domov" udělenou Ministerstvem pro místní rozvoj.

Domy jsou konstruovány jako energeticky úsporné s nízkými udržovacími náklady. Celý areál, ve kterém budou umístěny jednotlivé domy, bude uzavřený obytný prostor se vzrostlými stromy, společnými prostorami s brouzdalištěm pro odpočinek a hry dětí. Vše je řešeno tak, aby byl zachován ráz zahrady.

Rodinné domy budou dvoupodlažní s ocelovou konstrukcí, sendvičovým plášťem se zateplením a omítkou. Vnitřní prostory budou variabilní a propojeny s prostory se zahradou. U každého domu bude k dispozici stání pro automobil. Domy budou přístupné z nově vybudované komunikace společné ke všem domům. Nová komunikace bude navazovat na stávající silnici (ulice Švabinského) a umožní přístup automobilem ke všem rodinným domům na pozemku.

Obytná plocha jednotlivých rodinných domů bude činit cca. 94m2. Dům bude sestávat z kuchyně s jídelnou, obývacím pokojem a tří ložnic. Součástí bude obytná terasa a odstavné stání pro jeden automobil na ploše při vstupech do domů. Výměra jednotlivých pozemků činí 261m2.

Švabinského zahrady představují moderní architekturu a nadčasový design, technicky vyspělé a materiálově kvalitní konstrukční řešení, současně energeticky úsporné řešení, nízké provozní náklady v klidném prostředí na kraji města v těsné blízkosti MHD.

   

Více informací o projektu:
Výstavba pěti rodinných domů - projekt Švabinského zahrady

Lucie Mazáčová, EuroNet Media s.r.o.

odebírat zprávy