Již brzy 300 nových bytů v Olomouci, lokalita Pražská

Již brzy 300 nových bytů v  Olomouci, lokalita Pražská

18.3.2008 – Velkou expanzi výstavby nových bytů v Olomouci do značné míry také doplňuje  právě budovaný bytový komplex čítající cca. 300 nových bytových jednotek v lokalitě Olomouc, Neředín.

Projekt určený k dlouhodobě soustředěné výstavbě předměstského komplexu bytových domů s názvem "Pražská" se nachází podél místní obslužné komunikace ul. gen. Píky v Olomouci.

Tato lokalita, poblíž hypermarketu Globus, má dobré umístění, velikost i vzdálenost k centru. Jedná se o část města, kde je o byty poblíž již realizované kvalitní starší zástavbě kolem ulice Norská a Rumunská velký zájem. Severovýchodní strana budoucího bytového komplexu o uvažovaném počtu 4 bytových domů směřuje na stranu hlavního dopravního tahu směr Hradec Králové. 

Lokalita je v dosahu městské hromadné dopravy - v docházkové vzdálenosti je zastávka autobusu se spojením do centra města, snadno dostupná je i tramvajová doprava. Areál určený pouze k bydlení navazuje přístupem na přilehlou komunikaci Generála Píky a příjezd je redukován krátkým sjezdem ke štítu domů, což umožňuje ponechat většinu řešené plochy pouze pro pěší a vytvořit tak ve spojení se zelení kvalitní životní prostředí. Parkovací místa v suterénu všech uvažovaných objektů jsou doplněna na potřebné počty pomocí venkovních stání navržených kolmo ke stávající obslužné komunikaci.

Bytový komplex Pražská nabídne byty menších velikostí (maximálně do 90 m2). Výstavba prvního bytového domu se předpokládá od konce roku 2008 a dokončení celého domu v roce 2009. Je zde možnost výběru bytů se zajímavým dispozičním řešením a to jak bytů s lodžií nebo s terasou, přičemž každý byt bude mít obývací pokoj orientován na teplejší západní k jihu se stáčející stranu. Ke každému bytu je přidělena komora - převážně na stejném podlaží jako je byt.

   

Více informací o projektu:
Projekt Pražská

Lucie Mazáčová, EuroNet Media s.r.o.

Související článek:
Reality Olomouc - Nejen nové byty

odebírat zprávy