Byty: Zvýšená poptávka zvedá ceny bytů

Byty: Zvýšená poptávka zvedá ceny bytů

11.7.2011 – Poptávka po bytech opět roste. Vše nasvědčuje tomu, že má český realitní trh to nejhorší za sebou. Alespoň co se míry poptávky po realitách týče. 

Akční úrokové sazby hypotečních úvěrů a nižší ceny bytů než před třemi lety ženou opět zájemce o bydlení do realitních kanceláří. „Ač se hypoteční trh po dvou letech útlumu s odezněním ekonomické recese přirozeně dočkal oživení a poptávka po nových úvěrech roste, banky nechtějí nic ponechat náhodě a jen během prvního pololetí letošního roku spustily 114 akcí na podporu prodeje hypoték.“ komentoval aktuální situaci Ing. Luboš Svačina ze společnosti Golem finance. O vzrůstající poptávce vypovídají i data realitního a zpravodajského serveru www.realitymorava.cz monitorující vývoj cen bytů v České republice. Jen za poslední měsíc posílily všechny kategorie bytů: 1+1 (2,04%), 2+1 (1,4%) a 3+1 (2,8%). Ovšem v porovnání s podzimem 2008 jsou byty v ČR stále o více než 21% levnější.

I v dalších měsících lze očekávat obdobnou tendenci. Mnoho kupujících totiž koupi nemovitosti v posledních třech letech odkládalo a to nejen kvůli možným obavám ze ztráty zaměstnání, ale také z důvodu očekávaného poklesu cen. 

  

Lucie Mazáčová, EuroNet Media s.r.o.

odebírat zprávy