Realitní kanceláře rozprodávají nemovitosti zkrachovalých společností

Realitní kanceláře rozprodávají nemovitosti zkrachovalých společností

30.6.2011 - Doba, kdy realitní kanceláře realizovaly obchody spojené pouze pronájmy či prodejem rezidenčních nemovitostí jsou dávno pryč. Čím dál častěji se můžeme v nabídkách realitních kanceláří setkávat s prodejem menších či větších provozních nemovitostí, které skončily v konkurzu.

Nejinak je tomu i v případě konkurzního řízení na majetek výrobce reproduktorů TVM, spol. s r.o.  z Valašského Meziříčí (bývalý podnik Tesla Valašské Meziříčí), který právě míří do své finální fáze. Společnost,  byla významným a dlouhodobým dodavatelem reproduktorů mj.  i do automobilového průmyslu, a v dobách největší expanze se výraznou měrou podílela na zaměstnanosti ve Valašském Meziříčí, kdy pro ni pracovalo až 150 pracovníků.  K odběratelům společnosti patřily i automobilky Škoda a Volkswagen.  Bohužel v průběhu předchozích let postupně vzrůstala zadluženost této firmy. Celá situace vyvrcholila prohlášením konkurzu na majetek společnosti v lednu tohoto roku. Své pohledávky v úhrnné výši cca 63 mil. Kč si v rámci insolvenčního řízení přihlásilo celkem 191 věřitelů. Rozprodejem areálu byla pověřena realitní společnost GAUTE, a.s. přičemž prodej bude realizován formou internetových aukcí prostřednictvím portálu www.verejnedrazby.cz, kde již byl například prodávám některý majetek zkrachovalé společnosti MORAVIA ENERGO, a.s. Dle sdělení Petr Charváta ze společnosti GAUTE nyní probíhá zpracování geometrických plánů pro dělení areálu, tak aby první aukce mohly být ukončeny v září tohoto roku.

Ne všechny společnosti přestály ekonomickou recesi bez újmy a proto je velmi pravděpodobné, že se budeme s podobnými nabídkami setkávat i v budoucnu.

Lucie Mazáčová, EuroNet Media s.r.o.

odebírat zprávy