Každý pátý člověk kupuje bydlení podle referencí

Každý pátý člověk kupuje bydlení podle referencí

17.5.2011 Cena a počet pokojů. To jsou kritéria, podle kterých se rozhodují Češi při výběru bytu. Tuto nepřekvapivou informaci potvrdila ve svém průzkumu developerská společnost Ekospol.

Ze zjištěných výsledků průzkumu vyplývá, že nejdůležitější při rozhodování o koupi bytu je pro klienty konečná cena a počet pokojů. Nejedná se ale o žádné bombastické zjištění. Zájemci jsou při hledání bydlení často omezeni penězi, které jsou schopni do bydlení vložit a velikost bytu je přímo úměrná této ceně, ale i aktuální životní situaci, v které se člověk nachází. Pro zájemce o bydlení je důležitá rovněž dopravní dostupnost, dostatek zeleně v okolí a dobrá pověst developera.

Tři pětiny klientů, téměř přesně 60 % kupuje byt v lokalitě, kterou podle svých slov „dobře zná“ – tedy v ní buď bydlí, dříve bydleli, nebo se v ní často nacházejí. Na otázku, zda na developera klienti dostali doporučení, pak odpovědělo 22 % respondentů kladně. Každý pátý tedy kupuje byt díky dobré referenci spokojených klientů. Z dalších výsledků například vyplývá, že 76 % klientů kupuje byt pro vlastní bydlení, 14 % pro své děti a celých 10 % na investici za účelem pronájmu.

Průzkumu mezi klienty společnosti se zúčastnilo celkem 465 respondentů, kteří u této developerské společnosti zakoupili nový byt v období od ledna do března 2011.

 

 

JitkaTrnková, EuroNet Media s.r.o.

odebírat zprávy