Reality Brno: Pomůže výstavba dálnice do Vídně trhu s realitami na Jižní Moravě?

Reality Brno: Pomůže výstavba dálnice do Vídně trhu s realitami na Jižní Moravě?

17.4.2011 - Jižná Morava je jedním z mála míst České republiky, které ekonomická recese nezasáhla tak silně jako například Severní Čechy či Severní Moravu a Zlínsko. Velkou měrou se na tom podílí velmi dobrá lokace Brna s perfektní dostupnosti nejen do Prahy, Olomouce a Bratislavy, ale také do Vídně.

A právě spojení Brna s rakouskou metropolí může velmi pomoci jihomoravského regionu se zvýšením poptávky po realitách. A to nejen po nemovitostech komerčních, ale po bytech, pozemcích či rodinných domech. Po plánované dostavbě české dálnice R52 a rakouské A5 by došlo ke zkrácení cesty mezi oběma městy pod 1 hodinu. Velký krok k plánované realizaci komunikace, byl učiněn ve středu 30. března 2011, kdy přivítal Mininistr pro místní rozvoj, Kamil Jankovský, ve svém úřadě rakouskou delegaci vedenou Ferdinandem Trauttmansdorffem, velvyslancem Rakouska v Česku. Dva vysocí představitelé spolkových zemí a 7 zástupců z příhraničních hejtmanství se s ministrem pro místní rozvoj shodlo, že je potřeba prohlubovat stávající spolupráci. „Klíčovým prvkem je rozvoj dopravní infrastruktury na obou stranách hranice, protože dobré spojení je základem dobrých vztahů,“ uvedl Kamil Jankovský. Debata se tak točila například kolem propojení rakouské Severní dálnice A5 a české rychlostní silnice R 52 umožňující kapacitní propojení mezi hospodářskými regiony Brna a Vídně.

Zlepšení spojení mezi oběma městy může také zvednout ceny nemovitostí na Jižní Moravě. Pro mnoho obyvatel sousedního Rakouska může být investice do nemovitostí na Moravě velmi zajímavá. Za relativně nižší částky, než v Rakousku, mohou získat nemovitosti d dobrou dopravní dostupností.

Lucie Mazáčová, EuroNet Media s.r.o.

odebírat zprávy