Brněnský Padowetz v novém

Brněnský Padowetz v novém

29.12.2010 - Dominanta brněnského centra a pěší zóny v samotném srdci města, palác Padowetz, donedávna atraktivní adresa brněnských bezdomovců získá novou tvář. Díky finanční krizi sešlo ze záměru původního vlastníka přestavět palác na luxusní hotel.

Dnes jej vlastní brněnská společnost Lebona a.s., která tuto historickou a pro Brno významnou stavbu promění v nové srdce brněnského přednádraží a centrální pěší zóny.

Padowetz – hotel, kanceláře i místo pro milovníky kávy
Brněnské centrum bylo v letech 1838-1839 obohaceno o významnou a dominantní stavbu pod Petrovem, která měla hrdě reprezentovat moravskou metropoli. Palác Padowetz, stavba odrážející duch pozdního klasicismu s četnými antickými prvky, se stala po dokončení monumentálním hotelem „ U císaře rakouského“ s vlastní restaurací a kavárnou.

Krátce po vzniku nové republiky, od roku 1918 až do druhé světové války stává se Padowetz atraktivním místem na takzvaném brněnském korzu. Kavárna i restaurace si získaly svůj věhlas a byly považovány za prestižní brněnské podniky.
 
Poválečné období mění charakter využití paláce a vyjma restaurace nabízí využití k administrativním účelům mimo jiné jako kancelářský objekt. Novodobá historie znamená pro palác Padowetz období změny majitelů. Chátrání, velkolepých, avšak nikdy nerealizovaných plánů. „Jedním z posledních byl projekt na přestavbu na čtyřhvězdičkový hotel, ze kterého ovšem z finančních důvodů sešlo“ říká Miluše Hurtová, jednatelka brněnské realitní společnosti Taurus Real, která v současnosti zajišťuje pro majitele paláce Padowetz pronájmy zrekonstruovaných prostor

Dobrá adresa brněnských podnikatelů
Zdá se, že zašlý lesk a sláva brněnských bašt a pěší zóny bude opět oživena. „Nový majitel paláce Padowetz se rozhodl budovu nákladně zrekonstruovat tak, aby si  zachovala svůj původní charakter“ potvrdila nám Miluše Hurtová a jak sama s nadsázkou říká „domu tak zůstane jeho duše.“

Co tedy nakonec „nový“ Palác Padowetz nabídne?
Využití moderně a vkusně zrekonstruovaných prostor je téměř neomezené – volají k nám zájemci o kancelářské prostory, provozovatelé obchodů, v plánu je opět otevření restaurace a kavárny, která byla ve své době velmi vyhlášena. Padowetz vždy byla a opět bude dobrá adresa pro podnikatele, nejenom díky zvučnému jménu, ale také exkluzivní poloze v centru Brna přímo u pěší zóny a hlavního brněnského nádraží. Neopomenutelná je možnost vlastního parkování přímo v dvorním traktu objektu“ doplňuje jednatelka brněnské  společnosti Taurus Real.

Vypadá to, že brněnská dominanta tak konečně bude moci opět plnit svůj účel –  důstojně sloužit lidem v samotném srdci města.

Lucie Mazáčová, EuroNet Media s.r.o.
Zdroj foto: www.taurusreal.cz

odebírat zprávy