Na Realitním kongresu se diskutovalo o aktuálních otázkách

Na Realitním kongresu se diskutovalo o aktuálních otázkách

5.10.2010 - Kongresové centrum pražského hotelu Hilton hostilo v pátek 1. října Realitní kongres 2010. Premiérové akce, která se zařadila k nejvýznamnějším tuzemským realitním událostem letošního roku, se zúčastnilo bezmála 600 odborníků z řad realitních kanceláří, developerů, bank, advokátních kanceláří, provozovatelů realitních serverů i profesních sdružení.

Kongres se zabýval nejen širšími otázkami, spojenými s hodnocením současné situace a s výhledy na trhu především rezidenčních nemovitostí, ale měl v programu i dílčí témata: mimo jiné dražby nemovitostí a elektronické aukce, fondy kolektivního investování jako zdroj prostředků pro realitní projekty či pojištění jako doplňkovou službu realitních kanceláří. V neposlední řadě se hovořilo také o etice podnikání realitních kanceláří, právních otázkách a potřebě legislativních změn i o tom, jak mají developeři a realitní kanceláře dělat marketing, aby byl co nejefektivnější.

Tuzemské realitní akce se obvykle soustředí pouze na dílčí aspekty trhu s nemovitostmi. Naším záměrem proto bylo poskytnout zájemcům především z řad realitních kanceláří skutečně globální pohled na český trh od obecnějších témat až po témata velmi specifická. Účastníci kongresu vedle přednášek renomovaných odborníků ocenili i následné diskuse, možnost sdílení zkušeností a networking. V akcích tohoto typu plánujeme dále pokračovat a zkvalitňovat zejména skladbu kongresových příspěvků, aby setkání reflektovala co nejvíce aktuálních témat realitního trhu,“ uvedl Jiří Tomrle, ředitel společnosti Bonafide Communications, která byla organizátorem akce.

Lucie Mazáčová, EuroNet Media s.r.o.

odebírat zprávy