Inzerce nemovitostí na internetu - základní výhody a nevýhody

Inzerce nemovitostí na internetu - základní výhody a nevýhody

26.2.2008 - Před deseti lety by si pravděpodobně nikdo nemyslel, že bude tisková inzerce něčím ohrožena. Lidé kupovaly inzertní časopisy a kdyby jim někdo řekl, že za pár let budou moci hledat nemovitosti i na internetové síti, tak by pravděpodobně kroutili hlavou. Moderní technologie postupuje mílovými kroky kupředu a tak postupným navyšováním kancelářských a domácích počítačů s přístupem na internet se čím dál tím více potencionálních zájemců o koupi či pronájem nemovitosti začalo obracet k internetu.

Inzerce nemovitostí na internetu je stále více využívána i samotnými inzerenty. Ti objevili kouzlo rychlosti odezvy na jednotlivé inzeráty a stále lepší cenovou dostupností než oproti např. tištěné inzerci.

Pokud jsme uvedli v kapitole Inzerce nemovitostí v tisku – základní výhody a nevýhody, že se může odezva na inzerát v tisku uskutečnit mnohdy až po 2 týdnech od zaslání podkladů do redakce, tak oproti tomu může reakce na inzerát vložený na internet být i do několika mála minut. Internet je totiž považován za jedno z nejrychlejších médií. Potencionální zájemce se tak o nemovitosti dozví mnohdy i pár vteřin po zadání konkrétního inzerátu.

Nespornou výhodou, proč lidé hledají nemovitosti na internetu stále častěji, je také možnost velmi rychlého a jednoduchého vyhledání požadované nemovitosti. Stačí jen navolit příslušné město a typ nemovitosti a okamžitě jsou k dispozici nabídky odpovídající hledanému kritériu.

Díky tomu, že nejsou inzerenti na realitních serverech limitováni místem, tak jsou k dispozici u jednotlivých inzerátů až desítky fotografií, dlouhé a mnohdy velmi dobře zpracované popisy s technickými údaji jednotlivých zakázek a další užitečné informace jako např. informace o dané obci, odkaz na umístění nemovitosti na mapě atd. Nalézt tak konkrétní typ nemovitosti i s dostatečným počtem údajů bývá velmi často otázkou jen několika sekund.

výhody inzerce na internetu                    nevýhody inzerce na internetu
- jednoduchost hledání                                 - nutnost alespoň základní práce s PC
- mnoho fotografií a informací                       - nutný přístup k internetu 
- zpravidla inzerce všech zakázek RK
- okamžitá aktualizace
- rychlost odezvy


Doporučujeme také
Inzertní realitní servery
Inzerce nemovitostí - tisk vs. internet
Inzerce nemovitostí v tisku – základní výhody a nevýhody 
Zájem o inzerci na realitních portálech nabírá na síle

Lucie Mazáčová, EuroNet Media s.r.o.

odebírat zprávy