Nemovitosti: Koupit nebo ještě vyčkávat?

Nemovitosti: Koupit nebo ještě vyčkávat?

29.3.2010 - Asi každý, kdo již delší dobu uvažuje o novém bydlení, si tuto otázku pokládá velmi často. Najít správnou odpověď je ovšem mnohem snadnější než se může na první pohled zdát.

Koupě nemovitosti je pro většinu lidí největší životní investicí. Pokud jsme neměli to štěstí a nezdědili nějakou zajímavou hotovost pro svých příbuzných, tak nezbývá nic jiného než si na vysněné bydlení půjčit. A právě díky dlouhodobému závazku vůči bance může být hledání správné odpovědi na výše položenou otázku ještě teší.

Trh s realitami se ovšem za poslední dva roky hodně změnil. Poptávka není tak silná, ceny klesly na příjemnější hodnoty a výběr nemovitostí je poměrně široký. Bankovní sektor se začíná vzpamatovávat z ekonomického šoku a akčních nabídek úvěrů na bydlení je čím dál víc.

Všechny výše uvedené skutečnosti mohou být právě tím správným stimulem pro další neodkládání koupě nemovitosti. Pokud si budoucí kupující najde nemovitost, která mu a jeho rodině vyhovuje nejen stavebně, ale i po stránce lokality a ceny, tak asi není důvod pro další otálení. Ceny nebudou klesat věčně a již nyní jsou lokality, ve kterých je cena vyšší než na konci loňského roku.

Při výběru nemovitosti je nezbytná nejen fyzická prohlídka nemovitosti, která se doporučuje minimálně 2x a to v různou denní dobu, ale také pečlivé prostudování všech listin vztahujících se k dané nemovitosti. Důležitý je také výběr realitní kanceláře poskytující kvalitní služby. Při výběru realitní kanceláře je často kladen důraz nejen na její velikost, ale právě také na kvalitu poskytovaných služeb. Služby typu: vklad kupních smluv na katastrální úřad či vyplnění daňového přiznání můžeme v dnešní době považovat za samozřejmost. Jednou z nabídek je také závazek makléře poskytovaný sítí kanceláří ERA Česká republika, který zavazuje realitní makléře poskytovat svým klientům 100% servis při koupi či prodeji nemovitosti.

Vybere-li si budoucí kupují nemovitost přesně dle jeho představ a dostane-li k ní maximální servis realitní kanceláře, tak již možná nyní nemusí řešit otázku jestli koupit nebo vyčkávat...
 
Lucie Mazáčová, EuroNet Media s.r.o.

odebírat zprávy