Vytápění nemovitostí: Akcemi nešetří ani distributoři plynu

Vytápění nemovitostí: Akcemi nešetří ani distributoři plynu

4.2.2010 - Vytápění zemním plynem u nás patří k jednomu z nejoblíbenějších zdrojů energie, přestože patří k těm dražším. Od nového roku sice distributoři domácnostem plyn zlevnily, ale jeho cena půjde letos nejspíš jako na houpačce opět vzhůru. Víte ale, že také distributoři si chtějí udržet své zákazníky a nabízejí jim nejrůznější akce a výhodné nabídky?

Distributoři zemního plynu - největší jsou u nás RWE, E.ON, Pražská plynárenská - oznamují změnu ceny svým odběratelům každých čtvrt roku, a to vždy měsíc před začátkem platnosti nové ceny. Cena plynu se odvíjí od cen ropy a ropných derivátů, což má na skutečnou cenu plynu dopad se zpožděním asi půl roku. Díky snižování cen ropy a také výhodnému kurzu naší měny vůči dolaru mohly distributorské společnosti v loňském roce poměrně dost zlevňovat, takže domácnosti využívající plyn k vytápění mohli ušetřit i tisíce.

Od ledna zlevnila plyn pro domácnosti nejvíce Pražská plynárenská o 1,2%, dále E.ON o 1% a RWE snížila cenu o 0,6%. Za tak malý pokles může nárůst ceny za distribuci. Od jara se ale mají zákazníci dočkat opětovného zdražování. Pak možná budou mnozí odběratelé přemýšlet o výměně distributora, na což mají právo. Sami distributoři si to dobře uvědomují a věrným zákazníkům nabízejí nejrůznější akce a služby, aby si je udrželi.

Pražská plynárenská
Svým zákazníkům nabízí výměnu starého topidla nebo plynového sporáku.
Všichni, kdo mají doma starší typ topidla Gamat známe jako „vafky“, jej nyní mohou za zvýhodněných podmínek vyměnit za novější model, který je vybaven lepšími regulačními prvky a ušetří až 15% nákladů na plyn. Novější model Gamat 473 vyjde zákazníky Pražské plynárenské na 6016 Kč bez DPH, Gamat 373 na 5174 Kč bez DPH a Gamat 471 na 5878 Kč bez DPH. Při nákupu spotřebiče včetně montáže je účtována nižší, 10% sazba DPH. Výměna topidla není časově omezena.

Jen do konce dubna 2010 mohou naopak využít zájemci nabídku na výměnu plynového sporáku. Akce vztahuje na staré sporáky značky MORA a důvodem výměny starého za nový může být třeba skutečnost, že nesplňuje bezpečností předpisy, nebo jsou její ovládací prvky nefunkční a nepohyblivé. Zákazníkům jsou k dispozici tři nejčastěji využívané typy sporáků značky MORA (od 4490 Kč do 6290 Kč), nebo je možné po dohodě  zajistit za zvýhodněných podmínek i další typy.

Společnost nabízí rovněž revize plynových zařízení a komínových cest, na které by se nemělo zapomínat, za zvýhodněné ceny (např. panelový dům s 10 bytovými jednotkami,ve kterých je instalován domovní plynovod a je zde napojen pouze plynový sporák za 1700 Kč). Nabídka platí do 30. listopadu 2010.
Přesnější informace o akcích najdete zde: ppas.cz


E.ON

V současné době nabízí akce ve spolupráci s prodejnami Baumax, kdy mohou všichny zákazníci do 30. dubna získat např. 5% slevu na plastová i dřevěná okna a dveře nebo montážní pěnu. O 10% levněji pak může zákazník koupit elektrické nářadí s aku baterií. Pro využití slevy je nezbytné předložit a odevzdat na pokladně v prodejně Baumax vyplněnou E.ON slevovou poukázku. Tu je možné získat prostřednictvím zákaznické linky nebo webových stránek energieplus.cz, kde se zájemci zároveň dozví podrobnější informace o akci. 


RWE
(RWE Energie, Jihomoravská plynárenská, Severočeská plynárenská, Východočeská plynárenská)
Pro své stálé zákazníky nabízí společnost benefitní program RWE Premium, který má podobu elektronického obchodu. Jednorázový vstup do e-shopu je možný na adrese premium.rwe.cz, kde se zákazníci přihlásí pomocí svého zákaznického čísla. Potom už mohou v klidu svého domova vybírat z nabídky širokého sortimentu spotřebního zboží jako je pračka, gril, žehlička, ale i drobné zboží jako hrnky, misky, skleničky atd., a to za výhodné ceny. Součástí jsou také zvýhodněné nabídky od partnerů RWE na plynové spotřebiče, okna, stavební a izolační materiál. Pro pravidelné nákupy je pak výhodnější registrace.

Jitka Trnková, EuroNet Media s.r.o.

odebírat zprávy