Stavební spořitelny se začínají přetahovat o klienty

Stavební spořitelny se začínají přetahovat o klienty

25.10.2009 - Od podzimu až do konce roku stavební spořitelny nabízejí už tradičně všemožné bonusy, akce, prémie či jiné dárky, kterými chtějí nalákat nové zákazníky k podpisu smlouvy o stavebním spoření, nebo motivovat k dalším investičním krokům své dosavadní zákazníky. Odborníci v tomto týdnu také vyřkli jméno vítěze v soutěži Spořitelna roku 2009. K velkým změnám oproti loňsku ale nedošlo.  
   
V soutěži Stavební spořitelna roku 2009 již po páté za sebou zvítězila Modrá pyramida stavební spořitelna. Titul si odnesla v rámci soutěže Fincentrum Banka roku 2009, která už po osmé oceňovala finanční a bankovní instituce v Česku. Podle hodnocení poroty jsou u nás produkty všech pěti stavebních spořitelen na stejné úrovni. Modré pyramidě však k vítězství pomohla dobře propracovaná marketingová kampaň. Na druhém místě se v soutěži umístila Českomoravská stavební spořitelna a třetí příčku obsadila Stavební spořitelna Wüstenrot.

Stavební spoření je u nás dlouhodobě oblíbená forma spoření, které se nemusí využívat jen na stavební účely a k tomu zaručuje navíc státní příspěvek. V poslední době se však kolem výhod na stavební spoření vznáší otazník. Ministru financí Eduardu Janotovi se sice nepodařilo najít dostatečnou podporu pro svůj návrhu o snížení státního příspěvku ke stavebnímu spoření, nadále však usiluje o zrušení daňové výjimky na osvobození úrokových výnosů a chystá také omezení podpory stavebního spoření pro rok 2011 a roky následující.

Stavební spořitelny ale jako každý rok na podzim připravují atraktivní nabídky, na které chtějí nalákat jednak nové zákazníky, a jednak si udržet ty stávající. „Právě dnes jsou nejlepší podmínky pro to, aby i ti, kteří tento atraktivní finanční produkt ještě nevyužívají, začali spořit,“ zdůrazňuje místopředseda představenstva Českomoravské stavební spořitelny Manfred Kolller.


Akční nabídky stavebních spořitelen

Raiffeisen stavební spořitelna
Raiffeisen stavební spořitelna do konce připíše dva tisíce korun každému novému klientovi, který uzavře smlouvu s cílovou částkou minimálně 200 tisíc korun. Tuto prémii klient dostane během února, a to v případě, že na účet vloží do konce ledna alespoň 20 tisíc korun. Pokud se stane, že to stihne ještě do poloviny prosince, připíše mu spořitelna dva tisíce ještě letos. Zkrátka nepřijdou ani ti, kdo naspoří méně. Stačí na novou smlouvu vložit do konce roku minimálně 5000 korun a od spořitelny dostanou tisícikorunu.
Raiffeisen stavební spořitelna dále od začátku října zahájila spolupráci s pěti moravskými družstvy ze skupiny COOP a díky tomu mohou zákazníci Jednoty v Novém Jičíně, Zábřehu, Hranicích, Českém Těšíně a Frýdku Místku uzavřít smlouvu o stavebním spoření při nákupu. Zákazník v obchodě za uzavření smlouvy obdrží věcné dárky a především zpět čtvrtinu poplatku za uzavření smlouvy formou poukázky na zboží dle vlastního výběru.

Modrá pyramida
Modrá pyramida stavební spořitelna v rámci své akce nabízí uzavření nové smlouvy, nebo prodloužení již uzavřené, a to zdarma. Nabídka platí pro nové smlouvy s cílovou částkou až 200 tisíc Kč a vkladem, který musí do konce roku 2009 dosáhnout alespoň 20 000 Kč. Výhodu získá ale i ten, kdo bude chtít uzavřít smlouvu s jinou cílovou částkou – například pokud se klient rozhodne pro cílovou částku 100 000 Kč a vloží do konce roku na účet stavebního spoření alespoň 10 000 Kč, získá od Modré pyramidy prémii ve výši 1 000 Kč.
Výhody přináší spořitelna také svým stávajícím klientům, kteří si mohou zdarma navýšit cílovou částku, a to prostřednictvím nového produktu Prodloužení PLUS, čímž si zároveň prodlouží dobu spoření za stávajících podmínek. 

Českomoravská stavební spořitelna
Zvýhodnění a bonusy, připravené pro závěr roku, mají oslovit jak potenciálně nové klienty, tak přináší výhody i klientům, kteří s Liškou spoří nebo v minulosti spořili. Do 31. prosince 2009 mají ti, kteří s Liškou ještě nikdy nespořili, uzavření prvotní smlouvy o stavebním spoření zdarma. Podmínkou je cílová částka maximálně ve výši 150 000 Kč. Pokud se nová smlouva uzavře na částku minimálně 300 tisíc a do konce března 2010 klient vloží částku 30 tisíc, pak tento počáteční vklad spořitelna zúročí 10%.
Pro stávající klienty si spořitelna připravila prémii až 1500 Kč. Stačí uzavřít následnou či novou smlouvu o stavebním spoření do konce roku v rámci programu Liška plus (slučuje výhody stavebního spoření ČMSS a penzijního připojištění ČSOB). Výše prémie přitom odpovídá polovině úhrady za uzavření smlouvy při cílové částce 300 tisíc Kč.

Wüstenrot
Stavební spořitelna Wüstenrot slibuje výhody k podpisu nové smlouvy v rámci akce „Dárek pod stromeček“. Bonus 1500 korun od ní získají klienti k poslednímu dni v roce, pokud do 20. prosince uzavřou spoření na cílovou částku alespoň 200 tisíc korun a uloží na svůj účet stavebního spoření 10 tisíc korun.

Jitka Trnková, EuroNet Media s.r.o.

odebírat zprávy