Zájem o hypotéky na pořízení nemovitostí poklesl

Zájem o hypotéky na pořízení nemovitostí poklesl

3.7.2018 - Hypoteční trh zaznamenal v květnu výrazný meziroční i meziměsíční pokles. Daří se však stavebním spořitelnám, jejichž produkce meziročně vzrostla o 20 %. Co je důvodem těchto změn?

V květnu bylo podle dat serveru hypoindex.cz poskytnuto 7819 hypotečních úvěrů, což je o 24,3 % méně, než v loňském roce. Celkový objem sjednaných hypoték činil 16,757 mld. Kč, což je o bezmála 21 % méně než loni. Na trhu hypoték je vidět zřetelné ochlazení a za důležitou považujeme zprávu, že poprvé za 9 let došlo v květnu také k meziměsíčnímu poklesu počtu i objemu sjednávaných hypoték.

Celková suma letos sjednaných hypoték je i díky květnové ztrátě o 11 mld. nižší než loni. Příčinou meziročního poklesu je podle našeho názoru vysoká srovnávací základna loňského roku, kdy v dubnu začalo platit další omezení parametru LTV a poptávka po hypotékách v 1. Q rychle narostla a v dubnu a květnu dobíhaly podpisy smluv...

Kompletní článek naleznete v aktuálním vydání realitního magazínu REALITYČECHY, který si můžete nyní zde bezplatně stáhnout.

reality čechy červen 2018

Luboš Svačina

odebírat zprávy