Budou developerské společnosti rozšiřovat své aktivity o služby realitní kanceláře?

Budou developerské společnosti rozšiřovat své aktivity o služby realitní kanceláře?

22.6.2009 - Ve většině případů se České republice v předchozích letech dělil trh s novými byty na develepery nebo na stavební firmy a realitní kanceláře, které měly novou výstavbu, velmi často, exkluzivně v nabídce. Developer měl na starosti samotnou výstavbu, realitní kancelář pak prodej nových jednotek. Velké developerské společnosti si ve většině případů zajišťovaly prodej samy. Mezi realitní kanceláře nabízející prodej nových bytových jednotek, ačkoliv nejsou stavebními firmami a investory, je např. Real spektrum a.s. v Brně, či realitní kancelář Dachi v Olomouci. Pro kupující byla realitní kancelář, prodávající novou výstavbu, často velmi vítaným pomocníkem nejen při koupi, ale také při prodeji stávající nemovitosti. Investoři, kteří kupovali nové byty za účelem dlouhodobé investice, spolupracovali s realitními kancelářemi také při následném pronájmu nově pořízených realit. Tento potenciál můžeme nově sledovat také u developerské společnosti FINEP, která nově nabízí také služby realitní kanceláře.

K otevření realitní kanceláře nás vedla četná přání zákazníků. Někteří z nich pořizují byt jako investici s nízkým rizikem a dobrým ziskem. Obávají se služeb realitních kanceláří, které nemají k jejich nemovitosti vztah. FINEP jako garant celého projektu dokáže zajistit, že pronájem proběhne naprosto hladce,“ řekla tisková mluvčí společnosti FINEP Pavla Temrová.

FINEP se stal prvním českým developerem, který zajišťuje veškeré služby spojené s bydlením. „Nabízíme kompletní servis sahající od zajištění výhodné hypotéky přes služby bytového architekta až po pronájem nebo prodej. Právě komplexnost a kvalita služeb stojí za naší dobrou situací i v současné složité době,“ dodala Pavla Temrová.

Lucie Mazáčová, EuroNet Media s.r.o.
Zdroj a foto: FINEP CZ a.s.

odebírat zprávy