Společnost ECM získala stavební povolení pro budovu CITY Court

Společnost ECM získala stavební povolení pro budovu CITY Court

20.04.2009 - Společnost ECM Real Estate Investments A.G. (dále jen „ECM“) získala stavební povolení pro svůj projekt CITY Court, který je součástí víceúčelového projektu CITY na pražské pankrácké pláni.
 
Projekt CITY vznikající v současné době na pražské pankrácké pláni se posunul o další krok kupředu. Stavební úřad Prahy 4 nedávno totiž vydal stavební povolení pro budovu CITY Court, jež je součástí víceúčelového projektu CITY. Stavební povolení již nabylo právní moci.

Projekt CITY Court je koncipován jako administrativní budova s obdélníkovým půdorysem o rozměrech 55 x 48 m a výšce 36 m. Budova o třech podzemních a osmi nadzemních podlažích nabídne 13 341 m2 kancelářských ploch, 555 m2 skladových prostor a dalších 1000 m2 v přízemí může být využito buď jako malooobchodní prostor nebo kanceláře. V podzemních patrech se budou nacházet technologické místnosti, sklady a garáže, v přízemí bude kromě výše zmíněného prostoru pro maloobchod či kanceláře rovněž umístěna vstupní lobby a konferenční sál. Ve druhém patře budovy se bude nacházet restaurace a ve třetím patře nad prostorem restaurace vznikne vnitřní atrium s odpočinkovou zónou, které bude sahat až do posledního podlaží.

Architektem budovy je světoznámý americký architekt Richard Meier, který je rovněž autorem celého projektu CITY. ECM tak brzy vytvoří veřejný prostor, kde se harmonicky skloubí výškové budovy s o statní výstavbou, a kde CITY Court se svými osmi nadzemními podlažími vhodně doplní tento celek. Kromě toho,  výstavba projektu přinese řadu nových pracovních příležitostí, což je v době hospodářské recese jistě vítanou skutečností.

„Získání stavebního povolení pro budovu CITY Court je pro nás velmi pozitivní zprávou a zároveň důležitým impulzem pro pokračování v naší snaze vytvořit na Pankráci nové centrum Prahy 4. Realizace budovy CITY Court je dalším krokem k dokončení projektu CITY, který zvelebí oblast pankrácké pláně a místním obyvatelům přinese řadu výhod,“ uvedla Jana Žejdlíková, Executive Vice-President Business Unit ČR společnosti ECM.    

  

Zdroj a foto: ECM Real Estate Investments A.G.

odebírat zprávy