Zájemci o nové byty v Praze stále nejvíce preferují dispozici 2+kk

Zájemci o nové byty v Praze stále nejvíce preferují dispozici 2+kk

13.5.2015 -  Zájemci o nové byty v Praze si nejčastěji kupují dispozici 2+kk a obliba dvoupokojových bytů mezi kupujícími stále narůstá. Za první tři měsíce letošního roku se tyto byty podílely na celkových prodejích 38,5 procenty, což je o necelé procento více než v loňském roce. Nárůst poptávky i prodejů též zaznamenaly byty 1+kk, kterým jejich podíl na celkových prodejích vzrostl na 23 procent z loňských 21,7 procenta.

Naopak podíl bytů o dispozici 3+kk a větších na celkových prodejích klesl. Vyplývá to ze společných dat společností Ekospol, Trigema a Skanska Reality, které loni na jaře spojily své síly s cílem poskytnout objektivně co nejpřesnější údaje o situaci na trhu v Praze.

Byty 2+kk dominují pražskému trhu od doby, kdy se začala česká ekonomika zotavovat z následků ekonomické krize. „Během krize byl nejprodávanějším bytem 1+kk, teď je to 2+kk mezi 45 a 50 metry čtverečními. Zájem kupujících o konkrétní byt výrazně ovlivňuje jeho konečná cena a pochopitelně i jejich finanční možnosti. Je velký rozdíl mezi tím, co by si klienti přáli a na co opravdu mají. Každý by chtěl 3+kk, ale nakonec se musí spokojit s bytem 2+kk. Zájemců, kteří si mohou dovolit koupit například stometrový nový byt 3+kk, je totiž velmi málo,“ říká Evžen Korec, generální ředitel společnosti Ekospol.

Praha Novostavby 2015 dispozice

Lucie Mazáčová

odebírat zprávy