Začínají se připravovat realitní kanceláře na jarní sezónu?

Začínají se připravovat realitní kanceláře na jarní sezónu?

3.3.2009 – Každoročně bývá období od března do června realitními makléři považováno za nejsilnější ve vztahu na prodej nemovitostí. Spousta realitních kanceláří upravuje v těchto dnech své internetové stránky, nabírá nové realitní makléře a rozšiřuje možnosti inzerce. Dalo by se říci, že jsou přípravy na jaro v plném proudu. Letos na tom nic nezměnil ani útlum prodeje nemovitostí, kterého jsme byli svědky koncem loňského roku. Dle slov Radka Zahradníka z realitní kanceláře Okno realit „Podaří-li se realitní kanceláři úspěšně překlenout jarní měsíce nemívá zpravidla po zbytek roku o zakázky nouzi“ vyplívá, že právě toto období bývá pro mnohé realitní kanceláře klíčové.

Protože mnozí kupující zvažují, zdali si letos pořídit vlastní byt, bude větší zacílení mnohých realitních kanceláří spíše na rodinné domy a pozemky . Nicméně dle slov Radka Zahradníka se dá také očekávat zvýšený zájem o menší byty zejména ze strany menších investorů a to z důvodu následného pronájmu. Ceny bytů klesly a pro investory může být právě tohle tím správným způsobem jak zhodnotit své peníze. Této skutečnosti nahrává také náhlý nárůst zájmu o bydlení v pronájmech.

Pomyslnou přípravu zaznamenávají také inzertní média. Dle slov Michala Picha ze serveru www.realitymorava.cz dochází v posledních dnech k velkému nárůstu nových klientů a to nejen z České republiky, ale také ze Slovenska.

Letošní rok bude pro mnohé realitní kanceláře možná jedním z nejdůležitějších. Až nyní se ukáže, jak úspěšně mají nastavenu dlouhodobou strategii a jak se dokáží vyrovnat se snížením poptávky po nemovitostech.

Lucie Mazáčová, EuroNet Media s.r.o.

odebírat zprávy