Rozhovor: Stabilizace cen nemovitostí z pohledu realitního makléře

Rozhovor: Stabilizace cen nemovitostí z pohledu realitního makléře

2.3.2009 – O krátký rozhovor jsme požádali Radka Zahradníka z realitní kanceláře Okno realit, který se nám vyjádřil k aktuální situaci na realitním trhu z pohledu realitního makléře působícího na Střední Moravě.

Očekáváte další výkyv cen nebo nás čeká stabilizace realitního trhu?
Situace na trhu s nemovitostí se pomalu začíná narovnávat zejména v oblasti malometrážních bytů. Ekonomické nemovitosti, které mají mnohdy zajímavé návratnosti se dokáží prodat za zajímavé ceny i nyní. Každý rád něco vlastní a každý rád dobře investuje a právě v těchto dnech by klienti měly více obchodovat a méně spekulovat.

Zahýbalo nějak aktuální vychýlení cen nemovitostí s pozemky?
Pozemky na stavbu rodinných domů jsou jednou z nejzajímavějších příležitostí, protože těch nikdy nebude dost. Obzvláště v době kdy trend na českém trhu se mění z vlastnictví bytů na chuť vlastnit rodinný dům. Útlum delšího ražení bude nejspíš u pozemků určených ke komerční zástavbě a hůře se bude hledat také zájemce o komerční nemovitosti na periferiích menších měst a obcí.

V poslední době slýcháme málo o dražbách nemovitostí. Děje se v této oblasti něco nového?
Bude zajímavé sledovat zájem o dobrovolné dražby v případě maximalizování zisku prodávajících při dlouhodobém nezájmu kupujících, nebo špatné práci některého z obchodníků. I zde se otevírá velmi zajímavá možnost dobré investice.

Lucie Mazáčová, EuroNet Media s.r.o.

odebírat zprávy