ČEZ nabízí svým zákazníkům další snížení cen elektřiny

ČEZ nabízí svým zákazníkům další snížení cen elektřiny

26.2.2009 - Velkoobchodní ceny elektřiny v poslední době dále výrazně poklesly. Na základě současného příznivého vývoje cen elektřiny na rok 2010 na energetické burze přichází ČEZ s aktualizovanou nabídkou možnosti zafixovat si již nyní cenu elektřiny na rok 2010. ČEZ tak plní slib daný na konci loňského roku při prvním představení produktu FIX2010. Zákazníci, kteří si vyberou aktualizovaný produkt FIX2010-2 budou mít cenu silové elektřiny v roce 2010 o 15% nižší než v roce 2009. ČEZ se rozhodl nad rámec svých dřívějších závazků nabídnout novou, výhodnější fixaci cen nejen podnikatelům, ale i všem domácnostem.

„Cena elektřiny (obchodované v EUR) na rok 2010 výrazně poklesla ve srovnání s cenou na letošní rok, naopak kurz koruny k EURu oslabil. Pokud složíme tyto dva protichůdné vlivy, vidíme, že pokud nakoupíme elektřinu pro rok 2010 nyní, můžeme garantovat našim zákazníkům dodávku elektřiny s cenou její silové části o 15 procent nižší, než byla cena silové elektřiny pro letošní rok“, vysvětluje Michal Skalka, ředitel tradingu ČEZ.

„Produkt FIX2010 je určen těm zákazníkům, kteří chtějí mít jistotu zajímavého snížení ceny elektřiny v roce 2010 a nechtějí spekulovat, jak se budou velkoobchodní ceny elektřiny dále vyvíjet“, dodává Zuzana Řezníčková, ředitelka pro retailové portfolio v ČEZ Prodej.

ČEZ nabídl domácnostem i podnikatelům fixaci cen již v prosinci 2008, kdy byl představen produkt FIX2010-1, objednatelný do konce února 2009 s garantovaným poklesem ceny silové elektřiny o 4 procenta. Zákazníky, kteří reagovali na tuto nabídku, ČEZ do konce měsíce února osloví s žádostí o potvrzení objednávky. Zákazníci přitom mohou vybírat z celého portfolia produktů ČEZ včetně aktualizované nabídky FIX2010-2.

Pokud se zákazník nerozhodne využít žádné z nových možností, o které ČEZ postupně rozšířil nabídku svým zákazníkům, automaticky zůstává u tradičního schématu, kdy ČEZ v průběhu roku nakupuje elektřinu na velkoobchodním trhu a ke konci roku z postupných nákupů spočte a oznámí tarify pro rok následující.

Lucie Mazáčová, EuroNet Media s.r.o.
Zdroj: Ladislav Kříž, mluvčí ČEZ

odebírat zprávy