ČEZ pomůže domácnostem, firmám i živnostníkům postiženým krizí

ČEZ pomůže domácnostem, firmám i živnostníkům postiženým krizí

18.2.2009 – Není dne, kdybychom neslyšeli o celosvětové ekonomické recesi a trh s nemovitostmi je součástí této situace stejně jako pokles prodeje automobilů a snížení celosvětové výroby. A právě pro vlastníky nemovitostí může být následující práva přínosem.

Společnost ČEZ 17.2.2009 představila svou iniciativu „ČEZ proti krizi“. Tři pilíře iniciativy pomohou firmám najít nové zakázky a vytvořit pracovní místa, uvolnit peníze živnostníkům a pomoci s platbami elektřiny lidem, kteří přijdou o práci. „Jasně si uvědomujeme, že můžeme prosperovat pouze v prosperující zemi. V době, kdy celé České republice hrozí ekonomická krize, nemůže největší domácí firma zůstat stát stranou. Záleží nám na našich zákaznících i fungující ekonomice, proto přicházíme s iniciativou, která napomůže z části krizi zmírnit,“ řekl Martin Roman, předseda představenstva a generální ředitel ČEZ.

Pojištění plateb za elektřinu pro případ ztráty zaměstnání
ČEZ zaplatí všem domácnostem pojištění plateb za elektřinu pro případ ztráty zaměstnání. Každý, kdo přijde o práci a přihlásí se na pracovní úřad po 1. 3. 2009, nebude muset platit tři měsíční zálohy na elektřinu. Zaplatí je za něj pojišťovna, u které mu ČEZ zaplatil pojistku. „Krize nejvíce postihne ty, kdo přijdou o zaměstnání. Proto jim chceme pomoci vytvořit si v prvních měsících po ztrátě zaměstnání finanční rezervu, která jim umožní zvládnout obtížné období“, uvedl Daniel Beneš, výkonný ředitel ČEZ. Zákazníci si nemusí nic předem vyřizovat, pojistku za ně zařídí i zaplatí ČEZ. Přihlásit se musí pouze v případě, pokud přijdou o zaměstnání a budou chtít pojistku využít.

Všechny náklady na iniciativu „ČEZ proti krizi“ ponese sama firma. Přesune část investičních prostředků ze vzdálenější budoucnosti do letošního a příštího roku.  Část opatření jde samozřejmě i na úkor zisku společnosti. „Věříme však, že investice do ochrany zákazníků a české ekonomiky před krizí je dobrá investice, která se nám v budoucnosti vrátí v prosperitě země i naší firmy“, dodal Martin Roman.

Lucie Mazáčová, EuroNet Media s.r.o.
Zdroj: Ladislav Kříž, mluvčí ČEZ

odebírat zprávy