I v menších městech se dá realizovat developerský projekt

I v menších městech se dá realizovat developerský projekt

12.2.2009 – Z mnoha magazínů se téměř každý den dozvídáme o nových výstavbách bytových domů v nejrůznějších lokalitách. Může to vypadat, jako by se developeři nezaměřovali v posledních letech na nic jiného. Snažili jsme se tedy najít zajímavé developerské projekty cílené pouze na výstavbu rodinných domů. Jeden takový jsme objevili nedaleko Prostějova.

Na jaře letošního roku bude zahájena výstavba 37 nízkoenergetických, samostatně stojících, rodinných domů včetně inženýrských sítí a místní komunikace v obci Držovice u Prostějova.

Lokalita pro výstavbu přímo navazuje na okraj města Prostějova. Vymezena je ulicemi Jaroslava Ježka a Dr. Mičoly a nachází se poblíž obchodního domu TESCO. Celé území je koncipováno jako obytná zóna s maximální povolenou rychlostí 20 km/hod, kde chodníky jsou integrovány do vozovky a celá uliční plocha bude využitelná pro hry dětí. Rodinné domy jsou navrženy podle jednotného architektonického modelu, přízemní, nepodsklepené s obytným podkrovím, sedlovou střechou a krytým automobilovým stáním ve třech velikostech jako 3+kk, 4+kk a 5+kk. Zastavěná plocha včetně krytého automobilového stání tak činí 99 m2, 108 m2 a 117 m2. Velikost jednotlivých pozemků se pohybuje od 360 do 550 m2

Svými tepelně izolačními vlastnostmi se stavby blíží pasivním domům. Záruku na  stavební konstrukce poskytuje developer v délce 10 let.  Základní cena rodinných domů na klíč ve standardním vybavení včetně pozemku začíná na 3,6 milionu Kč. Práce na inženýrských sítích již započaly, výstavba prvních osmi rodinných domů bude zahájena v jarních měsících  2009.  

Dle slov Dagmar Goeblové, z realitní kanceláře REALITY AREA, která je výhradním prodejcem projektu, je i přes aktuální situaci na realitním trhu o nízkoenergetické rodinné domy velký zájem. Z dlouhodobého hlediska se jedná o výhodnou investici jejichž pořizovací náklady se pohybují jen těsně nad hranici cen nových bytů o téže výměře. 

 

Lucie Mazáčová, EuroNet Media s.r.o.

odebírat zprávy