Průměrné ceny bytů poklesy za poslední měsíc o 4,656%

Průměrné ceny bytů poklesy za poslední měsíc o 4,656%

1.2.2009 - Realitní a zpravodajský portál www.realitycechy.cz a www.realitymorava.cz  monitoruje od 1. září 2008 vývoj cen bytů v České republice. Snižování průměrných cen bytů, které jsme mohli sledovat v listopadu a prosinci loňského roku, jakoby chtělo pokračovat i v druhém měsíci roku 2009. Alespoň do takové podoby se začala vracet křivka průměrných cen po nečekaném navýšení v lednu 2009.

Za poslední měsíc se průměrná cena bytů  snížila z 2.227.071 Kč na 2.123.373 Kč. K průměrnému snížení cen došlo ve všech okresech České republiky vyjma okresů Strakonice, Jablonec, Uherského Hradiště a Cheb.

Tentokrát ovšem došlo k plošnému zlevnění všech kategorií, vyjma bytů 1+1, u kterých jsme zaznamenali v tomto měsíci nečekaný nárůst cen. Za tímto nárůstem může stát větší zájem kupujících o tento typ bydlení z důvodů nejistoty, která na realitním trhu panuje již několik měsíců. Součastně se jedná o nejlevnější typ bydlení, u kterého došlo za posledních 5 měsíců jen k mírnému poklesu.

Pro další vývoj cen bytů v letošním roce budou nesmírně důležité další dva měsíce. Jaro bývá zpravidla považováno za nejsilnější období pro obchod s realitami. Buď můžeme očekávat stabilizaci cen nemovitostí nebo další zlevňování, které by se mohlo přenést i do dalších měsíců. 

                                          byty celkem                                                                            byty 1+1

 Jednotlivé statistiky vývoje cen bytů naleznete na:
http://www.realitymorava.cz/informace/statistiky

Michal Pich, EuroNet Media s.r.o.

odebírat zprávy