Úrokové sazby dál klesají

Úrokové sazby dál klesají

21.7.2011 - Snižování úrokových sazeb hypotečních úvěrů nekončí. Zatím poslední bankou, která se rozhodla zlevnit své hypotéky, je Komerční banka, která nabídkové úrokové sazby stlačila ve všech fixačních variantách o desetinu procentního bodu.

Úrokové sazby hledají své nové dno. Až na několik málo výjimek většina bank přistoupila v průběhu června ke snížení nabídkových úrokových sazeb a tento trend se nezastavil ani s příchodem prázdninových měsíců. Dosud poslední bankou, která se rozhodla výši nabízených úrokových sazeb zredukovat, je Komerční banka. Její hypotéky zlevnily skokově o 0,1 procentní bod ve všech nabízených fixacích.

Podle statistik serveru Hypoindex.cz průměrná úroková sazba skutečně poskytnutých hypoték v měsíci květnu klesla na úroveň 4,24 %. Ačkoliv červnové výsledky zatím nebyly publikovány, vzhledem k výše avizovanému pokračování poklesu nabídkových úrokových sazeb, předpokládáme, že se trh v posledních týdnech pohybuje na úrovni letošního minima (1/2011: 4,20 %). A navíc v průběhu července a srpna, kdy neočekáváme zlom ve vývoji cen hypoték, není vyloučeno, že sazby budou atakovat pětileté minimum. Pod úrovní 4,20 % se hodnota souhrnného indexu skutečně poskytnutých hypoték nacházela naposledy na sklonku léta 2006.

Graf

 

Libor Ostatek

odebírat zprávy