Akční hypoteční vánoce – banky se snaží zaujmout klienty před koncem roku

Akční hypoteční vánoce – banky se snaží zaujmout klienty před koncem roku

30.11.2010 - Ani v závěru roku snaha bank získat co nejvíce hypotečních klientů neutuchá. Ještě neskončil listopad a už nyní je možné říci, že prosinec nebude měsícem klidu, alespoň co se týká hypotečního konkurenčního boje. Do 3. prosince je možné využít akční nabídky LBBW, kde na fixace 3, 4 a 5 let může klient dostat speciální úrokovou sazbu 3,79% na hypotéku pod 70% hodnoty nemovitosti (LTV) a 4,09% nad 70% hodnoty nemovitosti.

Do 7. prosince obsahuje akční nabídka Volksbank slevu 50% na poplatku za zpracování hypotéky, dále pak garantované sazby na 3 letou fixaci do 85% LTV za 3,79%  do splatnosti 10 let a na fixaci 5 let sazbu 4,09%, rovněž v případě splatnosti úvěru do 10 let. Wuestenrot hypoteční banka nabízí akci do konce roku - zpracování hypotéky zdarma, akční úrokové sazby na hypotéku do 70% LTV se sazbou na 3 roky za 3,89% a na 5 let za 4,01%. V případě refinancování úvěru z jiné banky je nabídka ještě o něco nižší - na 3 roky fixace za 3,81% a na 5 let také za 3,81%. Akci minulý týden zahájila rovněž GEMB, která nabízí zpracování hypotéky zdarma pro fixace 3, 5 a 10 let. Dále pak nabízí garantovanou sazbu pro hypotéku nad 2 miliony Kč na 3 letou fixaci ve výši 3,99%. Komerční banka nabízí do 23.12. akci vánočního bonusu, kde v případě fixace úrokové sazby na 5 a více než 5 let je klientovi poukázán na běžný účet vánoční bonus ve výši 4.000,- Kč. ČSOB nabízí do 10.12. zpracování úvěrů zdarma v akční nabídce, a to jak u hypoték s fixací na 3, 5 a 10 let, tak i u Půjčky na lepší bydlení. Poslední avizovanou akcí, je vánoční akce Hypoteční banky, která poběží od 1.12., a to akce „Zimní hypotéka“, kde bude HB nabízet slevu z úrokové sazby 0,10% p.a. za každý započatý 1 mil. Kč z objemu úvěru. K tomu bude nabídka obsahovat i zpracování úvěru zdarma u fixací na 5 let (hypotéky na méně než 70% či 85% LTV). Akční nabídka bude obsahovat rovněž slevu u hypoték do 92% LTV, a to až 1%. 

Začátkem prosince bude tedy možné vybírat ze sedmi akčních nabídek bank a tento počet ještě nemusí být konečný, neboť se dá očekávat, že s přelomem měsíce přijdou i některé další banky s vánoční akcí. Zájem bank o hypoteční úvěry se v závěru roku umocňuje s potřebou naplnit plánovaný objem obchodů. Prostředí pro nákup nemovitosti z pohledu cen hypoték bude tak ke konci roku podle očekávání velmi příznivé.  

Libor Ostatek

odebírat zprávy