Nejenom variabilní, ale i fixní sazba u hypoték již prolomila hranici 4%

Nejenom variabilní, ale i fixní sazba u hypoték již prolomila hranici 4%

1.6.2010 - Vývoj úrokových sazeb u hypoték je od začátku letošního roku pro klienty pozitivní. Klesají nejenom fixní úrokové sazby, ale i sazby variabilní vázané na vývoj mezibankovních sazeb PRIBOR. U variabilních sazeb došlo k prolomení 4% hranice již v dubnu, kdy přišla na trh Převratná hypotéka od UnicreditBank za 3,93%.

Snížení základní sazby ČNB dne 7. května na úroveň 0,75% posílilo další pokles mezibankovních sazeb a tedy i proces dalšího možného snížení ze strany bank. UnicreditBank nabízí ode dneška variabilní sazbu Převratné hypotéky za 3,83%, tuto sazbu v případě zakoupení banko-pojištění banka ještě v akční nabídce snižuje na výši 3,53%. Akce bude platná do konce tohoto měsíce. U variabilních sazeb můžeme očekávat snížení ještě u mBanky a Oberbanky, které banky oznámí v příštích dnech.

Nejenom variabilní sazby jsou však již pod čtyřprocentní hranicí. Ode dneška přichází s první akční nabídkou fixní sazby pod 4% LBBW. Akce je zaměřena na klienty, kteří si půjčí částku nad 1 mil. Kč, do 70% hodnoty nemovitosti (LTV) a platí pouze u tříleté fixace. Tato sazba je v případě schválení úvěru garantována ve výši 3,89%, akční nabídka pro podání žádosti o úvěr platí do 31. července.

Úrokové sazby u hypoték pomalu, ale přece směřují k 4% hranici a na příkladu variabilních sazeb a akční nabídky LBBW je patrné, že banky chtějí v současné situaci stagnace získat z trhu větší tržní koláč. Očekáváme, že je reálný další pokles sazeb, nicméně tempo snižování sazeb bude pravděpodobně menší, než tomu bylo v dubnu a květnu. Každopádně, pro hypoteční klienty je to dobrá zpráva a jak jsme již několikrát v letošním roce uvedli – ideální období nákupu nemovitosti, pořízení bydlení je tady.

Libor Ostatek

odebírat zprávy